Półfinały Mistrzostw Polski Nike Playarena 2017

Towarzystwo Sportowe Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej Katowice - TS RŚLG Katowice. Drużyna złożona z zawodników w głównej mierze mających wiele wspólnego z tematyką Górnictwa oraz Hutnictwa na Górnym Śląsku a dokładniej w Katowicach. Zespół który wziął udział w niezliczonej liczbie turniejów oraz zdobywca wielu trofeów indywidualnych wyróżnień a także pucharów za grę fair play, postanowił dołączyć do Ogólnopolskich rozgrywek piłkarskich „Nike” Playarena . Równo rok temu drużyna przystąpiła do 3 klasy rozgrywkowej w mieście Katowice gdzie za sprawą bardzo dobrej organizacji zespołu uzyskała przyspieszony awans do 2 Ligi. Na zapleczu elity także ekipa Górników nie zagościła na długo, ponieważ w dopiero co rozpoczętych zmaganiach 1-szo ligowych doszło do przetasowań z powodu wprowadzenia terminarzu rozgrywek. Dzięki temu po zaledwie jednym meczu ekipa żółto-czarnych otrzymała szanse awansu do 1 Ligi przez baraż w meczu z drużyną „Szmaragdowe Morze”. Wynik meczu pomimo, iż zakończył się wygraną 4-0 dla Górników, to wcale nie przebiegał tak gładko jak mogłoby się wydawać. Reprezentacja Śląskiej Ligi Górniczej rzutem na taśmę wdarła się do elity 16 drużyn w 1 Lidze katowickiej Playareny, gdzie toczyła zmagania od połowy Września 2016r. aż do Połowy Maja 2017r. O upragniony awans do Ogólnopolskich mistrzostw Polski Ligi „Nike” Playarena. Cały sezon ekipa prezentowała bardzo wysoki poziom, gdzie stali się na sam koniec rozgrywek trzecią siłą w mieście ulegając jedynie niepokonanej drużynie „All Eyez On Us” oraz w bezpośrednim rozrachunku ekipie „KKS Rawy Katowice” tylko przez gorszy bilans bramkowy. Finalne trzecie miejsce w lidze dało prawo gry w IV turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, które organizowane były na 4 etapy. W każdym z dni począwszy od 15 Lipca, aż do 23 Lipca z grona 160 najlepszych zespołów w Polsce, tylko 16 mogło wywalczyć awans do głównego turnieju organizowanego w Warszawie w dniu 29 lipca 2017r. Dwa pierwsze turnieje eliminacyjne to zmagania we Włocławku gdzie w każdym z dni wystąpiło po 40 zespołów. Następnie nadszedł czas na weekend 22 oraz 23 Lipca gdzie w Katowickich Szopienicach odbył się III Oraz IV turniej gdzie walka toczyła się o ostatnie 8 miejsc na turniej finałowy. Górnikom przyszło rywalizować w niedzielę 23 Lipca od 10 rano aż do 18:30. Cały dzień w pełnym słońcu gdzie ekipa rozegrała aż 6 spotkań, a ten właśnie 6-ty mecz był decydujący o losach awansu na turniej finałowy. W grupie Górnicy zmierzyli sie z takimi ekipami jak: The Cyborgs Chorzów, MG Wiśniówka Jastrzębie-zdrój, Blue Devils Chorzów oraz New Era Kraków.

Wyniki w meczach grupowych:

10:00 The Cyborgs Chorzów - TS RŚLG Katowice 4:1 (3:1)
- Mateusz Malec (2), Robert Dymowski, Marcin Pokorski
- Mariusz Kiciak

11:40 MG Wiśniówka Jastrzębie-Zdrój - TS RŚLG Katowice 0:1 (0:0)
- Mateusz Blady

13:20 TS RŚLG Katowice - Blue Devils Chorzów 3:1 (2:0)
- Łukasz Kubara, Mariusz Kiciak, Areil Afeltowicz
- Mateusz Bystrzowski

15:25 New Era Kraków - TS RŚLG Katowice 3:4 (1:2)
- Anton Pavlenko, Evhen Albit, Pavla Shyshmarov
- Wojciech Kozak, Mohamed Lamaih, Mariusz Kiciak, Ariel Afeltowicz

Reprezentacja zajęła 2-ie miejsce w grupie „B” ze zdobyczą 9 punktów. W meczu 1/8 finału Górnikom przyszło rywalizować z „Newell`s Old Boys Jastrzębie-Zdrój” których po zaciętym meczu pokonali 4-3. W meczu decydującym o awans do turnieju w Warszawie przyszło walczyć z ekipą z Łodzi a dokładniej była to drużyna „FC Noster Łódź”. Mecz ułożył się od samego początku idealnie dla Górników za sprawą szybko zdobytego gola na 1-0. Niestety prowadzenia nie udało się dowieść chociażby do dogrywki, a indywidualne błędy oraz zmęczenie dawało o sobie znać. W decydującym meczu strata dwóch bramek oraz czerwona kartka dla bramkarza pokrzyżowała marzenia o awansie do najlepszej 16-tki w Polsce. Wynik 1-2 dla ekipy z Łodzi zakończył ten piękny sen o debiutanckim sezonie zakończonym w Warszawie. Warto także dodać, iż w meczach decydujących w niedzielnym turnieju ekipa TS RŚLG Katowice osiągnęła najlepszy wynik, niestety także pozostałe katowickie zespoły : „All Eyez On US”, „KKS Rawa Katowice”, czy „ETB Dobre Chłopaki”, nie sięgnęły po upragniony bilet do Warszawy. Najbliższej awansu była ekipa KKS Rawy Katowice która uległa drużynie „Kapela Weselna Kraków”, a dodatkowo ta właśnie drużyna w meczu 1/8 odprawiła z turnieju mistrza Katowic All Eyez On Us 1-0. Turniej finałowy zaplanowano na 29 Lipca na Warszawskim ośrodku Bemowo.

Zdjęcie użytkownika TS RŚLG Katowice.